Назад к списку

З ЮВІЛЕЄМ! З 90-РІЧЧЯМ КВПУ!!! 

90 років! 

        Такий короткий відрізок для історії і такий довгий для людської долі. Це вже не вітряна молодість, це енергія зрілості, виваженість рішень, мудрість вчинків. Це той час, коли є що згадати, є чим пишатися та є що передати молодому поколінню. 90 років для училища - це педагогічний досвід, успіхи вихованців, радість за тих, хто знову витримав іспит на мужність, на вірність, на успіх.


       30 вересня 2016 року ДНЗ «Костянтинівське вище професійне училище» відсвяткував 90 – річний ювілей.На святі були присутні гості: заступник міського голови Коваленко Т. С., начальник відділу у справах сім`ї та молоді Ткаченко С. Л., заступник начальника міського управління освіти Барабаш О. В., заступник начальника міського управління освіти Мінаєва Л.М., завідуюча методичним кабінетом міського управління освіти - Рапацька Г.М., випускники, ветерани педагогічної праці всіх поколінь. Все що відбувалось на сцені викликало у присутніх і сміх, і радість, і смуток, і сльози. Кожному було про що згадати, чим поділитися, адже роки, які віддані педагогічній праці не проходять марно. 


    Але при всій значущості події ювілей носить відтінок смутку, оскільки зовсім трішки до нього не дожив незмінний директор училища (з 1983року) Сергій Федорович Земцов. 

« Он - сила, он - эхо, 

он - светлая память профтеха!»

    Свій трудовий шлях Сергій Федорович починав учителем історії в школі. Там він впевнився, що вибраний шлях до душі, а далі працював майстром виробничого навчання, заступником директора з виховної роботи в професійному училищі. З 1983 року – директор ПТУ №113. Доля багато разів випробовувала Сергія Федоровича на міцність. В його житті складалися важкі ситуації. А можливо і він сам, маючи незалежний та твердий характер, ніколи не поступався перед проблемами та труднощами. Доводилося Сергію Федоровичу відстоювати систему профтехосвіти, доводити опонентам про необхідність збереження підготовки робочих кадрів в умовах нових економічних відносин. Щоб успішно підготувати спеціалістів, потрібна якісна матеріальна база. Під керівництвом Сергія Федоровича в КВПУ створені належні умови для успішного навчання і виховання учнів, плідної роботи педагогічного колективу: побудовано газову мінікотельню, відремонтовано та обладнано стадіон, спортивний комплекс, автодром, гуртожиток.Як результат плідної праці колективу - призові місця учнів та педпрацівників училища на регіональних, обласних, Всеукраїнських конкурсах професійної майстерності та перемоги у спортивних змаганнях. Сергій Федорович вважав, що спорт – один із головних напрямків виховної роботи з учнями. Збережено та відновлено стадіон «Металург». Вже багато сезонів він приймає на своєму полі футбольні команди шкіл міста та району, які беруть участь у традиційному турнірі на приз почесного випускника училища Сачко Й.К. Систематично проводяться Дні здоров`я для працівників та учнів училища. У концертно-спортивному комплексі працюють спортивні секції, тренажерний зал, проходять спортивні змагання. Крім господарських та організаторських талантів Сергія Федоровича головне його досягнення – це понад двадцять тисяч випускників, яким він відчинив двері у велике життя – вручив диплом кваліфікованого спеціаліста. За 33 роки директорства Сергій Федорович створив міцний колектив, де досвід ветеранів поєднується з енергією молодості . Є серед майстрів виробничого навчання та викладачів ті, хто у свій час закінчив це училище. З`явились у колективі і трудові династії.Як керівник Сергій Федорович був вимогливим та твердим та в той же час тактовним та уважним до кожного працівника. Це дозволяло йому у всіх справах опиратися на підтримку колективу та розвивати професійно-технічну освіту України.Психологію переможця Сергій Федорович Земцов, як колишній спортсмен, прищеплював трудовому колективу училища: « Ми повинні бути серед кращих! Треба ставити високу мету та досягати її!»Сергій Федорович нагороджений знаками : «Відмінник освіти України», «Антон Макаренко» та Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України. Починав учителем історії, а став людиною історії … Його ще довго будуть називати «народним» директором, згадувати, цитувати, пам`ятати…